NamePlayedWonLostDrawnShots ForShots DifferenceEndsDiffPoints
A Campbell107127338391516
K Oswald10532641838912
M MacDonald1044249-1929-1610
D Ross1045163-1136-19
Duncan,Abby1036154-1232-47
Mackenzie,Ryan1037045-1431-36

Wednesday 18th September

LocationDivisionMatchScoreEnds
ElginEast Division 4Sandra McIver vs Janice Rankin 2 – 122 – 5
ElginEast Division 4Charlie Watt jnr vs Helen Downey 9 – 44 – 4
ElginEast Division 4Georgia Clarke vs Virtual Club P Wright 9 – 24 – 2
ElginEast Division 4Linda Hardie vs Gordie KennedyLynn Scott 6 – 25 – 2

All 2019/20

DateTimeDtgLocationMatchRinkCommentScoreEnds
Wed 18 Sep19:00 ElginEast Division 46 v 5Sandra McIver vs Janice Rankin 2 – 122 – 5
Wed 18 Sep19:00 ElginEast Division 41 v 2Charlie Watt jnr vs Helen Downey 9 – 44 – 4
Wed 18 Sep19:00 ElginEast Division 43 v 4Georgia Clarke vs Virtual Club P Wright 9 – 24 – 2
Wed 18 Sep19:00 ElginEast Division 47 v 8Linda Hardie vs Gordie KennedyLynn Scott 6 – 25 – 2
Wed 25 Sep19:00 ElginEast Division 15 v 4D Ross Angus Gunn vs Ryan Mackenzie 9 – 84 – 3
Wed 25 Sep19:00 ElginEast Division 16 v 1Abby Duncan vs M MacDonald 6 – 104 – 4
Wed 25 Sep19:00 ElginEast Division 22 v 6Andy Cameron vs Ann Munro 13 – 55 – 3
Wed 25 Sep19:00 ElginEast Division 25 v 3Willie Cameron vs Neil DurnoAlan Durno 8 – 94 – 4
Wed 25 Sep19:00 ElginEast Division 48 v 5Gordie Kennedy vs Janice Rankin 6 – 34 – 3
Wed 25 Sep19:00 ElginEast Division 42 v 4Helen Downey Callum Buchan vs Virtual Club D Cameron 12 – 07 – 0
Wed 25 Sep19:00 ElginEast Division 41 v 3Charlie Watt jnr vs Georgia Clarke 13 – 36 – 3
Wed 25 Sep19:00 ElginEast Division 47 v 6Linda Hardie vs Sandra McIver 10 – 104 – 3
Mon 30 Sep19:00 ElginEast Division 24 v 1Eddie Milne vs Bill Jaffrey 4 – 44 – 3
Wed 02 Oct18:50 InvernessWest Division 11 v 2Larry Kerr vs Callum Greenwood 5 – 74 – 4
Wed 02 Oct18:50 InvernessWest Division 13 v 4Robbie Craigie vs Mike McInnes 7 – 62 – 5
Wed 02 Oct18:50 InvernessWest Division 15 v 6Ali Asher vs Ali Fraser 4 – 92 – 5
Wed 02 Oct18:50 InvernessWest Division 21 v 2Bob Pottie vs Mark Fraser 9 – 35 – 2
Wed 02 Oct18:50 InvernessWest Division 23 v 4Ian Thomson vs Michael GreenGeorge Asher 0 – 60 – 5
Wed 02 Oct18:50 InvernessWest Division 25 v 6Jamie Cattell vs Fiona Steel 7 – 63 – 4
Wed 02 Oct18:50 InvernessWest Division 34 v 1Seamus MacArdle vs Hamish Bunker 10 – 16 – 1
Wed 02 Oct18:50 InvernessWest Division 32 v 3D Torok vs J Smart 9 – 74 – 3
Wed 02 Oct19:00 ElginEast Division 36 v 2Dave McPherson M Brown vs Bob Stewart 7 – 34 – 2
Wed 02 Oct19:00 ElginEast Division 33 v 4Jamie Rankin vs Jim Farquhar 3 – 62 – 5
Wed 02 Oct19:00 ElginEast Division 47 v 5Linda Hardie vs Janice Rankin 4 – 112 – 6
Wed 02 Oct19:00 ElginEast Division 46 v 8Sandra McIver S McKessack-Leitch vs Gordie Kennedy 1 – 151 – 6
Wed 02 Oct21:20 ElginEast Division 31 v 5Ron Christie vs Andrew Allardyce 6 – 05 – 0
Wed 09 Oct19:00 ElginEast Division 14 v 2Ryan Mackenzie vs K Oswald 3 – 63 – 4
Wed 09 Oct19:00 ElginEast Division 11 v 5M MacDonald Greg Stephen vs D Ross Angus Gunn 10 – 75 – 3
Wed 09 Oct19:00 ElginEast Division 41 v 4Charlie Watt jnr vs Virtual Club L Roberts 24 – 17 – 1
Wed 09 Oct19:00 ElginEast Division 42 v 3Helen Downey vs Georgia Clarke 10 – 44 – 3
Wed 09 Oct21:20 ElginEast Division 13 v 6A Campbell vs Abby Duncan 6 – 05 – 0
Wed 23 Oct18:50 InvernessWest Division 16 v 4Ali Fraser vs Mike McInnes 11 – 15 – 1
Wed 23 Oct18:50 InvernessWest Division 11 v 3Larry Kerr vs Robbie CraigieP Macintyre 2 – 42 – 3
Wed 23 Oct18:50 InvernessWest Division 15 v 2Ali Asher vs Callum Greenwood 3 – 93 – 3
Wed 23 Oct18:50 InvernessWest Division 22 v 3Mark Fraser vs Ian Thomson 7 – 54 – 3
Wed 23 Oct18:50 InvernessWest Division 26 v 4Fiona Steel vs Michael Green 12 – 55 – 2
Wed 23 Oct18:50 InvernessWest Division 25 v 1Jamie Cattell vs Bob Pottie 9 – 55 – 2
Wed 23 Oct18:50 InvernessWest Division 33 v 4J Smart R Marwick vs Seamus MacArdle 5 – 62 – 5
Tue 29 Oct19:00 ElginEast Division 13 v 2A Campbell Steve Rankin vs K Oswald 7 – 33 – 3
Tue 29 Oct19:00 ElginEast Division 25 v 2Willie Cameron Jim Gault vs Andy Cameron 5 – 44 – 3
Tue 29 Oct19:00 ElginEast Division 21 v 3Bill Jaffrey vs Neil DurnoAlan Durno 6 – 74 – 4
Wed 30 Oct19:00 ElginEast Division 26 v 4Ann Munro vs Eddie Milne 2 – 92 – 6
Wed 30 Oct19:00 ElginEast Division 32 v 1Bob Stewart vs Ron Christie 5 – 44 – 3
Wed 30 Oct19:00 ElginEast Division 36 v 3Dave McPherson Roy Thomson vs Jamie Rankin 7 – 54 – 3
Wed 30 Oct19:00 ElginEast Division 34 v 5Jim Farquhar vs Andrew AllardyceMike Kemp 5 – 74 – 3
Wed 30 Oct19:00 ElginEast Division 41 v 5Charlie Watt jnr vs Janice Rankin 12 – 74 – 4
Wed 30 Oct19:00 ElginEast Division 43 v 7Georgia Clarke vs Linda HardieCarol Bennett 4 – 72 – 5
Wed 30 Oct19:00 ElginEast Division 46 v 2Sandra McIver vs Helen Downey 9 – 25 – 2
Thu 31 Oct18:50 InvernessOpen Knockout v Larry Kerr vs Ali Fraser 6 – 7
Thu 31 Oct18:50 InvernessOpen Knockout v Tom Pendreigh vs Mike McInnes 9 – 2
Thu 31 Oct18:50 InvernessOpen Knockout v Ali Asher vs S McArdle 5 – 4
Thu 31 Oct18:50 InvernessOpen Knockout v Dean Clark vs Ali Cruickshank 6 – 0
Wed 06 Nov18:50 InvernessWest Division 15 v 1Ali Asher vs Larry Kerr 8 – 53 – 3
Wed 06 Nov18:50 InvernessWest Division 16 v 3Ali Fraser vs Robbie Craigie 9 – 64 – 3
Wed 06 Nov18:50 InvernessWest Division 12 v 4Callum Greenwood vs Mike McInnesJ Macrae 7 – 62 – 5
Wed 06 Nov18:50 InvernessWest Division 21 v 4Bob Pottie Neil Pottie vs Michael Green 6 – 53 – 4
Wed 06 Nov18:50 InvernessWest Division 26 v 3Fiona Steel vs Ian Thomson 3 – 83 – 4
Wed 06 Nov18:50 InvernessWest Division 25 v 2Jamie Cattell vs Mark Fraser 5 – 93 – 4
Wed 06 Nov18:50 InvernessWest Division 32 v 1D Torok vs Hamish Bunker 8 – 83 – 4
Wed 06 Nov19:00 ElginEast Division 13 v 5A Campbell Steve Rankin vs D Ross Angus Gunn 7 – 92 – 5
Wed 06 Nov19:00 ElginEast Division 12 v 6K Oswald vs Abby Duncan 9 – 93 – 4
Wed 06 Nov19:00 ElginEast Division 14 v 1Ryan Mackenzie vs M MacDonald 4 – 64 – 4
Wed 06 Nov19:00 ElginEast Division 48 v 4Gordie Kennedy vs Virtual Club P Wright 16 – 16 – 1
Tue 12 Nov19:00 ElginLadies Knockout v Sandra McIver vs Ann Munro 6 – 124 – 3
Tue 12 Nov19:00 ElginLadies Knockout v Fiona Steele vs Louise Marshall 11 – 54 – 3
Wed 13 Nov19:00 ElginEast Division 21 v 2Bill Jaffrey Bill Jaffrey vs Andy CameronAndy Cameron 6 – 94 – 4
Wed 13 Nov19:00 ElginEast Division 25 v 6Willie Cameron Jim Gault vs Ann MunroAnn Munro 10 – 45 – 3
Wed 13 Nov19:00 ElginEast Division 32 v 5Bob Stewart vs Andrew AllardyceMike Kemp 4 – 43 – 3
Wed 13 Nov19:00 ElginEast Division 34 v 6Jim Farquhar Jim Farquhar vs Dave McPhersonRoy Thomson 4 – 103 – 3
Wed 13 Nov19:00 ElginEast Division 47 v 1Linda Hardie Carol Bennett vs Charlie Watt jnr 4 – 143 – 5
Wed 13 Nov19:00 ElginEast Division 46 v 3Sandra McIver vs Georgia Clarke 3 – 92 – 5
Wed 13 Nov19:00 ElginEast Division 42 v 8Helen Downey vs Gordie Kennedy 6 – 54 – 4
Wed 13 Nov19:00 ElginEast Division 44 v 5Virtual Club L Roberts vs Janice Rankin 5 – 152 – 5
Wed 13 Nov21:20 ElginEast Division 23 v 4Neil Durno Alan Durno vs Eddie Milne 8 – 123 – 5
Tue 19 Nov19:00 ElginOpen Knockout v Bill Jaffrey vs Jamie Rankin 5 – 103 – 4
Tue 19 Nov19:00 ElginOpen Knockout v Bob Stewart vs Kenny Oswald 3 – 9
Tue 19 Nov19:00 ElginOpen Knockout v Mike Kemp vs Andy Cameron 4 – 93 – 4
Tue 19 Nov19:00 ElginOpen Knockout v Alan Durno vs Ryan Mackenzie 0 – 6
Wed 20 Nov18:50 InvernessWest Division 15 v 4Ali Asher Ross Cope vs Mike McInnes 6 – 43 – 3
Wed 20 Nov18:50 InvernessWest Division 16 v 1Ali Fraser vs Larry Kerr 4 – 83 – 5
Wed 20 Nov18:50 InvernessWest Division 26 v 2Fiona Steel vs Mark FraserTom Pendreigh 2 – 122 – 5
Wed 20 Nov18:50 InvernessWest Division 32 v 4D Torok vs Seamus MacArdle 4 – 73 – 4
Wed 20 Nov19:00 ElginEast Division 13 v 1A Campbell Steve Rankin vs M MacDonald 8 – 35 – 2
Wed 20 Nov19:00 ElginEast Division 15 v 2D Ross Angus Gunn vs K Oswald 4 – 93 – 4
Wed 20 Nov19:00 ElginEast Division 41 v 8Charlie Watt jnr vs Gordie Kennedy 8 – 16 – 1
Wed 20 Nov19:00 ElginEast Division 42 v 7Helen Downey vs Linda HardieCarol Bennett 9 – 36 – 2
Wed 20 Nov21:20 ElginEast Division 16 v 4Abby Duncan vs Ryan Mackenzie 6 – 05 – 0
Wed 27 Nov19:00 ElginEast Division 43 v 5Georgia Clarke Georgia Clarke vs Janice RankinAndrew Macintyre 7 – 55 – 3
Wed 27 Nov19:00 ElginEast Division 44 v 6Virtual Club L Roberts vs Sandra McIverSandra McIver 0 – 110 – 7
Wed 27 Nov19:00 ElginEast Division 22 v 4Andy Cameron Andy Cameron vs Eddie MilneEddie Milne 6 – 53 – 5
Wed 27 Nov19:00 ElginEast Division 21 v 5Bill Jaffrey Wilson Burnett vs Willie CameronJim Gault 6 – 44 – 4
Wed 27 Nov19:00 ElginEast Division 26 v 3Ann Munro Ann Munro vs Neil DurnoAlan Durno 4 – 113 – 5
Wed 27 Nov19:00 Elgin v *****
Thu 28 Nov19.30 InvernessOpen Knockout v Ali Fraser vs Steve Rankin 11 – 3
Thu 28 Nov19.30 InvernessOpen Knockout v Tom Pendreigh vs Kenny Oswald 4 – 5
Thu 28 Nov19.30 InvernessOpen Knockout v Ali Asher vs Andy Cameron 5 – 2
Thu 28 Nov19.30 InvernessOpen Knockout v Dean Clark vs Ryan Mackenzie 6 – 0
Fri 29 Nov18:50 InvernessWest Division 21 v 3Bob Pottie Neil Pottie vs Ian Thomson 12 – 25 – 2
Wed 04 Dec18:50 InvernessWest Division 11 v 4Larry Kerr vs Mike McInnes 10 – 35 – 2
Wed 04 Dec18:50 InvernessWest Division 15 v 3Ali Asher vs Robbie Craigie 2 – 112 – 5
Wed 04 Dec18:50 InvernessWest Division 16 v 2Ali Fraser vs Callum GreenwoodRory Greenwood 5 – 63 – 3
Wed 04 Dec18:50 InvernessWest Division 26 v 1Fiona Steel vs Bob PottieNeil Pottie 1 – 81 – 5
Wed 04 Dec18:50 InvernessWest Division 25 v 3Jamie Cattell A Orlinski vs Ian Thomson 6 – 25 – 2
Wed 04 Dec18:50 InvernessWest Division 22 v 4Mark Fraser vs Michael Green 9 – 24 – 2
Wed 04 Dec18:50 InvernessWest Division 33 v 1J Smart vs Hamish Bunker 1 – 71 – 6
Wed 04 Dec19:00 ElginEast Division 31 v 6Ron Christie vs Dave McPhersonRoy Thomson 3 – 73 – 3
Wed 04 Dec19:00 ElginEast Division 33 v 5Jamie Rankin vs Andrew Allardyce 10 – 34 – 3
Wed 04 Dec19:00 ElginEast Division 34 v 2Jim Farquhar vs Bob Stewart 8 – 55 – 2
Wed 11 Dec19:00 ElginEast Division 24 v 5Eddie Milne vs Willie CameronJim Gault 1 – 101 – 7
Wed 11 Dec19:00 ElginEast Division 44 v 7Virtual Club vs Linda HardieCarol Bennett 3 – 102 – 5
Wed 11 Dec19:00 ElginEast Division 48 v 3Gordie Kennedy vs Georgia Clarke 6 – 64 – 4
Wed 11 Dec19:00 ElginEast Division 41 v 6Charlie Watt jnr vs Sandra McIverJean Richardson 7 – 34 – 3
Wed 11 Dec19:00 ElginEast Division 42 v 5Helen Downey vs Janice Rankin 4 – 83 – 5
Wed 11 Dec21.20 ElginEast Division 16 v 5Abby Duncan vs D Ross Angus Gunn 8 – 63 – 4
Wed 11 Dec21.20 ElginEast Division 13 v 4A Campbell Steve Rankin vs Ryan Mackenzie 13 – 34 – 2
Wed 11 Dec21.20 ElginEast Division 12 v 1K Oswald vs M MacDonald 9 – 16 – 1
Mon 16 Dec19:00 ElginMixed Knockout v Wilson Burnett vs Steve Rankin 6 – 0
Wed 18 Dec19.00 ElginEast Division 21 v 6Bill Jaffrey Wilson Burnett vs Ann Munro 10 – 34 – 3
Wed 18 Dec19.00 ElginEast Division 22 v 3Andy Cameron vs Neil DurnoAlan Durno 10 – 55 – 3
Wed 18 Dec19.00 ElginEast Division 32 v 3Bob Stewart vs Jamie Rankin 3 – 63 – 4
Wed 18 Dec19.00 ElginEast Division 35 v 6Andrew Allardyce Mike Kemp vs Dave McPherson 8 – 34 – 2
Wed 18 Dec19.00 ElginEast Division 31 v 4Ron Christie vs Jim Farquhar 8 – 44 – 3
Mon 06 Jan18:50 InvernessWest Division 25 v 4Jamie Cattell vs Michael Green 7 – 52 – 5
Tue 07 Jan19:00 ElginLadies Knockout v Ann Munro vs Fiona Ewen 5 – 11
Tue 07 Jan19:00 ElginLadies Knockout v Fiona Steele vs Gill Valentine 6 – 0
Wed 08 Jan18:50 InvernessWest Division 15 v 6Ali Asher vs Ali Fraser 7 – 45 – 2
Wed 08 Jan18:50 InvernessWest Division 13 v 4Robbie Craigie vs Mike McInnes 9 – 44 – 3
Wed 08 Jan18:50 InvernessWest Division 11 v 2Larry Kerr vs Callum Greenwood 6 – 93 – 4
Wed 08 Jan18:50 InvernessWest Division 21 v 2Bob Pottie Neil Pottie vs Mark Fraser 7 – 122 – 5
Wed 08 Jan18:50 InvernessWest Division 23 v 4Ian Thomson vs Michael Green 4 – 73 – 4
Wed 08 Jan18:50 InvernessWest Division 25 v 6Jamie Cattell vs Fiona Steel 8 – 54 – 3
Wed 08 Jan18:50 InvernessWest Division 34 v 1Seamus MacArdle vs Hamish Bunker 8 – 123 – 4
Wed 08 Jan18:50 InvernessWest Division 32 v 3D Torok A Bulcraig vs J Smart 6 – 53 – 3
Wed 08 Jan19.00 ElginEast Division 42 v 1Helen Downey vs Charlie Watt jnr 7 – 64 – 4
Wed 08 Jan19.00 ElginEast Division 44 v 3Virtual Club L Roberts vs Georgia Clarke 1 – 91 – 5
Wed 08 Jan19.00 ElginEast Division 46 v 5Sandra McIver vs Janice RankinAndrew Macintyre 5 – 92 – 5
Wed 08 Jan19.00 ElginEast Division 48 v 7Gordie Kennedy vs Linda HardieCarol Bennett 9 – 63 – 3
Tue 14 Jan19:00 ElginOpen Knockout v Kenny Oswald vs Ali Fraser 5 – 6
Tue 14 Jan19:00 ElginOpen Knockout v Dean Clark vs Ross Cope 5 – 6
Wed 15 Jan19.00 ElginEast Division 48 v 5Gordie Kennedy vs Janice RankinAndrew Macintyre 12 – 44 – 3
Wed 15 Jan19.00 ElginEast Division 43 v 1Georgia Clarke vs Charlie Watt jnr 4 – 102 – 5
Wed 15 Jan19.00 ElginEast Division 44 v 2Virtual Club L Roberts vs Helen Downey 1 – 111 – 6
Wed 15 Jan19.00 ElginEast Division 47 v 6Linda Hardie Carol Bennett vs Sandra McIverJean Richardson 5 – 73 – 4
Wed 15 Jan19.00 ElginEast Division 23 v 5Neil Durno Alan Durno vs Willie CameronJim Gault 8 – 123 – 5
Wed 15 Jan21.20 ElginEast Division 22 v 6Andy Cameron vs Ann Munro 12 – 75 – 3
Wed 15 Jan21.20 ElginEast Division 21 v 4Bill Jaffrey Wilson Burnett vs Eddie Milne 5 – 84 – 4
Wed 15 Jan21.20 ElginEast Division 16 v 1Abby Duncan vs M MacDonald 6 – 73 – 5
Wed 15 Jan21.20 ElginEast Division 12 v 3K Oswald vs A Campbell Steve Rankin 3 – 33 – 3
Wed 15 Jan21.20 ElginEast Division 15 v 4D Ross Angus Gunn vs Ryan Mackenzie 3 – 62 – 5
Mon 20 Jan19:00 ElginMixed Knockout v Wilson Burnett vs Andy Cameron 5 – 43 – 4
Wed 22 Jan18:50 InvernessWest Division 11 v 3Larry Kerr vs Robbie Craigie 5 – 44 – 4
Wed 22 Jan18:50 InvernessWest Division 16 v 4Ali Fraser vs Mike McInnes 5 – 43 – 4
Wed 22 Jan18:50 InvernessWest Division 15 v 2Ali Asher vs Callum Greenwood 5 – 84 – 4
Wed 22 Jan18:50 InvernessWest Division 25 v 1Jamie Cattell vs Bob PottieNeil Pottie 6 – 74 – 3
Wed 22 Jan18:50 InvernessWest Division 26 v 4Fiona Steel vs Michael Green 7 – 42 – 4
Wed 22 Jan18:50 InvernessWest Division 22 v 3Mark Fraser vs Ian Thomson 10 – 35 – 2
Wed 22 Jan18:50 InvernessWest Division 33 v 4J Smart vs Seamus MacArdle 7 – 25 – 2
Wed 22 Jan19.00 ElginEast Division 31 v 5Ron Christie vs Andrew AllardyceMike Kemp 7 – 34 – 3
Wed 22 Jan19.00 ElginEast Division 33 v 4Jamie Rankin vs Jim Farquhar 4 – 52 – 5
Wed 22 Jan19.00 ElginEast Division 36 v 2Dave McPherson Roy Thomson vs Bob Stewart 2 – 61 – 5
Wed 22 Jan19.00 ElginEast Division 45 v 7Janice Rankin Andrew Macintyre vs Linda HardieCarol Bennett 5 – 93 – 4
Wed 22 Jan19.00 ElginEast Division 46 v 8Sandra McIver Jean Richardson vs Gordie Kennedy 6 – 94 – 3
Wed 29 Jan19.00 ElginEast Division 43 v 2Georgia Clarke vs Helen Downey 8 – 55 – 3
Wed 29 Jan19.00 ElginEast Division 44 v 1Virtual Club L Roberts vs Charlie Watt jnr 1 – 211 – 6
Wed 29 Jan19.00 ElginEast Division 11 v 5M MacDonald vs D Ross Angus Gunn 6 – 63 – 5
Wed 29 Jan19.00 ElginEast Division 12 v 4K Oswald vs Ryan Mackenzie 2 – 62 – 4
Wed 29 Jan19.00 ElginEast Division 16 v 3Abby Duncan vs A Campbell Steve Rankin 4 – 93 – 4
Mon 03 Feb18:50 InvernessWest Division 32 v 1D Torok A Bulcraig vs Hamish Bunker 4 – 33 – 3
Tue 04 Feb19:00 Elgin v *****
Tue 04 Feb19:00 ElginLadies Knockout v Fiona Ewen vs Fiona Steele 3 – 6
Wed 05 Feb18:50 InvernessWest Division 12 v 4Callum Greenwood vs Mike McInnes 6 – 63 – 2
Wed 05 Feb18:50 InvernessWest Division 15 v 1Ali Asher vs Larry Kerr 5 – 63 – 4
Wed 05 Feb18:50 InvernessWest Division 16 v 3Ali Fraser vs Robbie Craigie 6 – 25 – 2
Wed 05 Feb18:50 InvernessWest Division 26 v 3Fiona Steel vs Ian Thomson 10 – 15 – 1
Wed 05 Feb18:50 InvernessWest Division 21 v 4Bob Pottie Neil Pottie vs Michael Green 3 – 73 – 4
Wed 05 Feb18:50 InvernessWest Division 25 v 2Jamie Cattell Eric Behrendt vs Mark Fraser 6 – 63 – 4
Wed 05 Feb19.00 ElginEast Division 23 v 1Neil Durno Alan Durno vs Bill JaffreyWilson Burnett 8 – 45 – 3
Wed 05 Feb19.00 ElginEast Division 26 v 4Ann Munro vs Eddie Milne 4 – 94 – 3
Wed 05 Feb19.00 ElginEast Division 25 v 2Willie Cameron Jim Gault vs Andy CameronJohn Sharpe 4 – 92 – 5
Wed 05 Feb19.00 ElginEast Division 43 v 7Georgia Clarke vs Linda HardieCarol Bennett 9 – 26 – 2
Wed 05 Feb19.00 ElginEast Division 41 v 5Charlie Watt jnr G Kelly vs Janice Rankin 12 – 25 – 2
Wed 05 Feb21.20 ElginEast Division 34 v 5Jim Farquhar vs Andrew AllardyceMike Kemp 10 – 84 – 4
Wed 05 Feb21.20 ElginEast Division 32 v 1Bob Stewart vs Ron ChristieFrances Duncan 5 – 102 – 5
Wed 05 Feb21.20 ElginEast Division 36 v 3Dave McPherson Roy Thomson vs Jamie RankinJacob Holder 4 – 63 – 4
Wed 05 Feb21.20 ElginEast Division 42 v 6Helen Downey vs Sandra McIverJean Richardson 15 – 25 – 1
Wed 12 Feb19.00 ElginEast Division 44 v 8Virtual Club B Cormack vs Gordie KennedyLynn Scott 4 – 63 – 3
Wed 12 Feb19.00 ElginEast Division 12 v 6K Oswald vs Abby Duncan 11 – 35 – 2
Wed 12 Feb19.00 ElginEast Division 14 v 1Ryan Mackenzie vs M MacDonald 12 – 07 – 0
Wed 12 Feb19.00 ElginEast Division 15 v 3D Ross Mike Kemp vs A Campbell Steve Rankin 6 – 103 – 5
Wed 19 Feb18:50 InvernessWest Division 12 v 3Callum Greenwood vs Robbie Craigie 1 – 51 – 3
Wed 19 Feb18:50 InvernessWest Division 16 v 1Ali Fraser vs Larry Kerr 7 – 63 – 5
Wed 19 Feb18:50 InvernessWest Division 15 v 4Ali Asher vs Mike McInnes 8 – 44 – 3
Wed 19 Feb18:50 InvernessWest Division 25 v 4Jamie Cattell vs Michael Green 7 – 94 – 3
Wed 19 Feb18:50 InvernessWest Division 21 v 3Bob Pottie Neil Pottie vs Ian Thomson 14 – 35 – 2
Wed 19 Feb18:50 InvernessWest Division 26 v 2Fiona Steel vs Mark Fraser 2 – 152 – 4
Wed 19 Feb18:50 InvernessWest Division 32 v 4D Torok A Bulcraig vs Seamus MacArdle 7 – 43 – 4
Wed 19 Feb19.00 ElginEast Division 44 v 5Virtual Club L Roberts vs Janice RankinFraser Rankin 7 – 34 – 3
Wed 19 Feb19.00 ElginEast Division 42 v 8Helen Downey vs Gordie Kennedy 7 – 94 – 4
Wed 19 Feb19.00 ElginEast Division 43 v 6Georgia Clarke O Watson vs Sandra McIver 1 – 61 – 5
Wed 19 Feb19.00 ElginEast Division 36 v 4Dave McPherson Roy Thomson vs Jim Farquhar 2 – 72 – 4
Wed 19 Feb19.00 ElginEast Division 31 v 3Ron Christie vs Jamie RankinJacob Holder 7 – 113 – 5
Wed 19 Feb21.20 ElginEast Division 47 v 1Linda Hardie Carol Bennett vs Charlie Watt jnr 2 – 72 – 5
Wed 19 Feb21.20 ElginEast Division 25 v 6Willie Cameron Jim Gault vs Ann MunroLes Morgan 5 – 53 – 4
Wed 19 Feb21.20 ElginEast Division 23 v 4Neil Durno Alan Durno vs Eddie Milne 3 – 103 – 5
Wed 19 Feb21.20 ElginEast Division 22 v 1Andy Cameron vs Bill JaffreyWilson Burnett 12 – 45 – 2
Wed 19 Feb21.20 ElginEast Division 35 v 2Andrew Allardyce Mike Kemp vs Bob Stewart 11 – 16 – 1
Wed 26 Feb18:50 InvernessWest Division 13 v 2Robbie Craigie vs Callum Greenwood 3 – 73 – 3
Wed 26 Feb19.00 ElginEast Division 42 v 7Helen Downey vs Linda HardieCarol Bennett 5 – 35 – 3
Wed 26 Feb19.00 ElginEast Division 14 v 6Ryan Mackenzie vs Abby Duncan 3 – 83 – 4
Wed 26 Feb19.00 ElginEast Division 12 v 5K Oswald vs D Ross Angus Gunn 6 – 83 – 4
Wed 26 Feb19.00 ElginEast Division 13 v 1A Campbell Steve Rankin vs M MacDonald 4 – 43 – 3
Wed 26 Feb19.00 ElginEast Division 41 v 8Charlie Watt jnr vs Gordie Kennedy 10 – 15 – 1
Wed 26 Feb19:00 ElginEast Division 1 v *****
Thu 27 Feb19.30 InvernessOpen Knockout v Ali Asher vs Ali Fraser
Wed 04 Mar19.00 ElginEast Division 43 v 5Georgia Clarke vs Janice RankinAndrew Macintyre 9 – 84 – 4
Wed 04 Mar19.00 ElginEast Division 44 v 6Virtual Club Lynn Roberts vs Sandra McIver 2 – 111 – 4
Wed 04 Mar19.00 ElginEast Division 22 v 4Andy Cameron vs Eddie Milne 11 – 56 – 2
Wed 04 Mar19.00 ElginEast Division 21 v 5Bill Jaffrey Wilson Burnett vs Willie CameronJim Gault 4 – 94 – 4
Wed 04 Mar19.00 ElginEast Division 26 v 3Ann Munro vs Neil DurnoAlan Durno 6 – 112 – 6
Wed 11 Mar19.00 ElginEast Division 31 v 6Ron Christie vs Dave McPhersonRoy Thomson 4 – 82 – 5
Wed 11 Mar19.00 ElginEast Division 33 v 5Jamie Rankin Jacob Holder vs Andrew AllardyceMike Kemp 6 – 63 – 4
Wed 11 Mar19.00 ElginEast Division 34 v 2Jim Farquhar vs Bob Stewart 6 – 64 – 3
Wed 11 Mar21.20 ElginEast Division 15 v 6D Ross Angus Gunn vs Abby Duncan 5 – 43 – 4
Wed 11 Mar21.20 ElginEast Division 14 v 3Ryan Mackenzie vs A Campbell 0 – 60 – 5
Wed 11 Mar21.20 ElginEast Division 11 v 2M MacDonald vs K Oswald 2 – 62 – 5
Wed 18 Mar19.00 ElginEast Division 24 v 5Eddie Milne vs Willie CameronJim Gault 4 – 54 – 4
Wed 18 Mar19.00 ElginEast Division 44 v 7Virtual Club vs Linda Hardie
Wed 18 Mar19.00 ElginEast Division 48 v 3Gordie Kennedy vs Georgia Clarke
Wed 18 Mar19.00 ElginEast Division 41 v 6Charlie Watt jnr vs Sandra McIver
Wed 18 Mar19.00 ElginEast Division 41 v 5Charlie Watt jnr vs Janice Rankin
Wed 25 Mar19.00 ElginEast Division 21 v 6Bill Jaffrey vs Ann Munro
Wed 25 Mar19.00 ElginEast Division 22 v 3Andy Cameron vs Neil Durno
Wed 25 Mar19.00 ElginEast Division 32 v 3Bob Stewart vs Jamie Rankin
Wed 25 Mar19.00 ElginEast Division 35 v 6Andrew Allardyce vs Dave McPherson
Wed 25 Mar19.00 ElginEast Division 31 v 4Ron Christie vs Jim Farquhar
Wed 25 Mar19:0024ElginEast Division 46 v 5Sandra McIver vs Janice Rankin

All 2020/21

DateTimeDtgLocationMatchRinkCommentScoreEnds
Wed 21 Oct18.40 InvernessWest Division 21 v 2Ali Asher Ali Asher vs Mike McInnesMike McInnes 3 – 43 – 3
Wed 21 Oct18.40 InvernessWest Division 23 v 4Jamie Cattell Jamie Cattell vs Michael GreenMichael Green 3 – 62 – 5
Wed 21 Oct18.40 InvernessWest Division 31 v 2Fiona Steel Margaret Pottie vs Ian ThomsonIan Thomson 10 – 44 – 2
Wed 21 Oct20.45 InvernessWest Division 14 v 5Mark Fraser vs Bob PottieNeil Pottie 5 – 34 – 3
Wed 21 Oct20.45 InvernessWest Division 11 v 2Callum Greenwood Ruaraidh Greenwood vs Ali Fraser 2 – 52 – 4
Wed 21 Oct20.45 InvernessWest Division 33 v 4Ricky Marwick vs Angus Forbes 3 – 43 – 3
Wed 04 Nov18.40 InvernessWest Division 12 v 4Ali Fraser vs Mark Fraser 6 – 43 – 3
Wed 04 Nov18.40 InvernessWest Division 32 v 3Ian Thomson vs Ricky Marwick 4 – 72 – 4
Wed 04 Nov18.40 InvernessWest Division 13 v 5Larry Kerr vs Bob Pottie
Wed 04 Nov20.45 InvernessWest Division 23 v 1Jamie Cattell Eric Behrendt vs Ali Asher 6 – 54 – 3
Wed 04 Nov20.45 InvernessWest Division 24 v 6Michael Green vs Seamus McArdleA Morton 4 – 34 – 2
Wed 04 Nov20.45 InvernessWest Division 31 v 4Fiona Steel vs Angus Forbes 3 – 63 – 3
Wed 18 Nov18.40 InvernessWest Division 12 v 5Ali Fraser vs Bob PottieNeil Pottie 9 – 23 – 2
Wed 18 Nov18.40 InvernessWest Division 22 v 6Mike McInnes vs Seamus McArdleP Duncan 11 – 16 – 1
Wed 18 Nov18.40 InvernessWest Division 21 v 4Ali Asher vs Michael Green 9 – 24 – 2
Wed 18 Nov18.40 InvernessWest Division 34 v 2Angus Forbes vs Ian Thomson 4 – 73 – 4
Wed 18 Nov20.45 InvernessWest Division 11 v 3Callum Greenwood Ruaraidh Greenwood vs Larry KerrAlex Scott 12 – 15 – 1
Wed 18 Nov20.45 InvernessWest Division 33 v 1Ricky Marwick vs Fiona Steel 5 – 63 – 3
Wed 25 Nov18.40 InvernessOpen Knockout v Alex Scott vs Tom Pendreigh 5 – 72 – 5
Wed 02 Dec18.40 InvernessWest Division 13 v 2Larry Kerr vs Ali Fraser 4 – 62 – 4
Wed 02 Dec18.40 InvernessWest Division 14 v 1Mark Fraser vs Callum GreenwoodRuaraidh Greenwood 3 – 52 – 4
Wed 02 Dec18.40 InvernessWest Division 34 v 3Angus Forbes vs Ricky MarwickPeter Williams 5 – 73 – 3
Wed 02 Dec20.45 InvernessWest Division 24 v 2Michael Green vs Mike McInnes 6 – 74 – 2
Wed 02 Dec20.45 InvernessWest Division 26 v 3Seamus McArdle A Tunstall vs Jamie Cattell 5 – 93 – 4
Wed 02 Dec20.45 InvernessWest Division 31 v 2Fiona Steel vs Ian Thomson 7 – 44 – 2
Mon 07 Dec18.40 InvernessOpen Knockout v Angus Forbes vs Ali Fraser 5 – 93 – 4
Wed 16 Dec18.40 InvernessWest Division 21 v 6Ali Asher vs Seamus McArdleBob Ferenth 8 – 52 – 4
Wed 16 Dec18.40 InvernessWest Division 23 v 2Jamie Cattell vs Mike McInnes 3 – 43 – 2
Wed 16 Dec18.40 InvernessWest Division 34 v 1Angus Forbes S Fraser vs Fiona SteelMargaret Pottie 7 – 84 – 3
Wed 16 Dec20.45 InvernessWest Division 11 v 5Callum Greenwood Ruaraidh Greenwood vs Bob PottieNeil Pottie 10 – 25 – 1
Wed 16 Dec20.45 InvernessWest Division 13 v 4Larry Kerr vs Mark Fraser 10 – 33 – 3
Wed 16 Dec20.45 InvernessWest Division 32 v 3Ian Thomson vs Ricky Marwick 3 – 42 – 4
Wed 06 Jan18.30 ElginEast Division 11 v 6Kenny Oswald vs Willie Cameron
Wed 06 Jan18.30 ElginEast Division 13 v 2Mike Macdonald vs Alan Campbell
Wed 06 Jan18.40 InvernessWest Division 12 v 1Ali Fraser vs Callum Greenwood
Wed 06 Jan18.40 InvernessWest Division 15 v 4Bob Pottie vs Mark Fraser
Wed 06 Jan18.40 InvernessWest Division 31 v 3Fiona Steel vs Ricky Marwick
Wed 06 Jan18.45 ElginEast Division 21 v 6Eddie Milne vs Dave Mcpherson
Wed 06 Jan18.45 ElginEast Division 14 v 5Angus Gunn vs Andy Cameron
Wed 06 Jan20.45 InvernessWest Division 22 v 1Mike McInnes vs Ali Asher
Wed 06 Jan20.45 InvernessWest Division 24 v 3Michael Green vs Jamie Cattell
Wed 06 Jan20.45 InvernessWest Division 34 v 2Angus Forbes vs Ian Thomson
Wed 06 Jan21.00 ElginEast Division 23 v 2Abby Duncan vs Alan Durno
Wed 06 Jan21.00 ElginEast Division 24 v 5Bill Jaffrey vs Jim Farquhar
Wed 06 Jan21.15 ElginEast Division 31 v 6Ann Munro vs Gordie Kennedy
Wed 06 Jan21.15 ElginEast Division 33 v 2Andrew Allardyce vs Helen Downey
Tue 12 Jan21.00 ElginOpen Knockout v Alan Durno vs Kenny Oswald
Tue 12 Jan21.00 ElginOpen Knockout v Steve Rankin vs Andy Cameron
Wed 13 Jan18.30 ElginEast Division 42 v 3Lynn Roberts vs Linda Hardie
Wed 13 Jan18.30 ElginEast Division 34 v 5Bob Stewart vs Charlie Watt jnr
Wed 13 Jan18.45 ElginEast Division 44 v 7Sandra MacIver vs Jamie Rankin
Wed 13 Jan18.45 ElginEast Division 45 v 6Owen Watson vs Fraser Rankin
Wed 13 Jan21.00 ElginEast Division 13 v 1Mike Macdonald vs Kenny Oswald
Wed 13 Jan21.00 ElginEast Division 12 v 5Alan Campbell vs Andy Cameron
Wed 13 Jan21.15 ElginEast Division 14 v 6Angus Gunn vs Willie Cameron
Wed 13 Jan21.15 ElginEast Division 23 v 1Abby Duncan vs Eddie Milne
Tue 19 Jan18.45 ElginLadies Knockout v Linda Hardie vs Sandra MacIver
Tue 19 Jan18.45 ElginLadies Knockout v Louise Marshall vs Fiona Steel
Wed 20 Jan18.30 ElginEast Division 46 v 7Fraser Rankin vs Jamie Rankin
Wed 20 Jan18.30 ElginEast Division 43 v 5Linda Hardie vs Owen Watson
Wed 20 Jan18.40 InvernessWest Division 21 v 3Ali Asher vs Jamie Cattell
Wed 20 Jan18.40 InvernessWest Division 26 v 4Seamus McArdle vs Michael Green
Wed 20 Jan18.40 InvernessWest Division 32 v 1Ian Thomson vs Fiona Steel
Wed 20 Jan18.45 ElginEast Division 33 v 1Andrew Allardyce vs Ann Munro
Wed 20 Jan18.45 ElginEast Division 34 v 6Bob Stewart vs Gordie Kennedy
Wed 20 Jan20.45 InvernessWest Division 14 v 2Mark Fraser vs Ali Fraser
Wed 20 Jan20.45 InvernessWest Division 15 v 3Bob Pottie vs Larry Kerr
Wed 20 Jan20.45 InvernessWest Division 33 v 4Ricky Marwick vs Angus Forbes
Wed 20 Jan21.00 ElginEast Division 32 v 5Helen Downey vs Charlie Watt jnr
Wed 20 Jan21.00 ElginEast Division 44 v 2Sandra MacIver vs Lynn Roberts
Wed 20 Jan21.15 ElginEast Division 22 v 5Alan Durno vs Jim Farquhar
Wed 20 Jan21.15 ElginEast Division 24 v 6Bill Jaffrey vs Dave Mcpherson
Wed 27 Jan18.30 ElginEast Division 12 v 6Alan Campbell vs Willie Cameron
Wed 27 Jan18.30 ElginEast Division 11 v 4Kenny Oswald vs Angus Gunn
Wed 27 Jan18.45 ElginEast Division 15 v 3Andy Cameron vs Mike Macdonald
Wed 27 Jan18.45 ElginEast Division 22 v 6Alan Durno vs Dave Mcpherson
Tue 02 Feb18.45 ElginMixed Knockout v Kenny Oswald vs Steve Rankin
Tue 02 Feb18.45 ElginMixed Knockout v Wilson Burnett vs Sandra MacIver
Wed 03 Feb18.30 ElginEast Division 21 v 4Eddie Milne vs Bill Jaffrey
Wed 03 Feb18.30 ElginEast Division 25 v 3Jim Farquhar vs Abby Duncan
Wed 03 Feb18.45 ElginEast Division 32 v 6Helen Downey vs Gordie Kennedy
Wed 03 Feb18.45 ElginEast Division 31 v 4Ann Munro vs Bob Stewart
Tue 09 Feb21.00 ElginOpen Knockout v Tom Pendreigh v winner game 3
Tue 09 Feb21.00 ElginOpen Knockout v Ali Fraser v winner game 4
Tue 09 Feb21.15 ElginOpen Knockout v Ali Asher vs Andrew Allardyce
Tue 09 Feb21.15 ElginOpen Knockout v Mike McInnes vs Wilson Burnett
Wed 10 Feb18.30 ElginEast Division 35 v 3Charlie Watt jnr vs Andrew Allardyce
Wed 10 Feb18.30 ElginEast Division 46 v 3Fraser Rankin vs Linda Hardie
Wed 10 Feb18.40 InvernessWest Division 15 v 2Bob Pottie vs Ali Fraser
Wed 10 Feb18.40 InvernessWest Division 13 v 1Larry Kerr vs Callum Greenwood
Wed 10 Feb18.40 InvernessWest Division 32 v 3Ian Thomson vs Ricky Marwick
Wed 10 Feb18.45 ElginEast Division 44 v 5Sandra MacIver vs Owen Watson
Wed 10 Feb18.45 ElginEast Division 47 v 2Jamie Rankin vs Lynn Roberts
Wed 10 Feb20.45 InvernessWest Division 26 v 2Seamus McArdle vs Mike McInnes
Wed 10 Feb20.45 InvernessWest Division 24 v 1Michael Green vs Ali Asher
Wed 10 Feb20.45 InvernessWest Division 31 v 4Fiona Steel vs Angus Forbes
Tue 16 Feb21.00 ElginMixed Knockout v ***** winner game 1 v winner game 2
Tue 16 Feb21.00 ElginMixed Knockout v Andy Cameron vs Lynn Roberts
Wed 17 Feb18.30 ElginEast Division 14 v 2Angus Gunn vs Alan Campbell
Wed 17 Feb18.30 ElginEast Division 16 v 3Willie Cameron vs Mike Macdonald
Wed 17 Feb18.45 ElginEast Division 15 v 1Andy Cameron vs Kenny Oswald
Wed 17 Feb18.45 ElginEast Division 24 v 2Bill Jaffrey vs Alan Durno
Sat 20 Feb18:50 InvernessOpen Knockout v ***** winner game 5 v winner game 6; date to be confirmed
Sat 20 Feb18:50 InvernessOpen Knockout v ***** winner game 7 v winner game 8;date to be confirmed
Wed 24 Feb18.30 ElginEast Division 26 v 3Dave Mcpherson vs Abby Duncan
Wed 24 Feb18.30 ElginEast Division 25 v 1Jim Farquhar vs Eddie Milne
Wed 24 Feb18.45 ElginEast Division 34 v 2Bob Stewart vs Helen Downey
Wed 24 Feb18.45 ElginEast Division 36 v 3Gordie Kennedy vs Andrew Allardyce
Mon 01 Mar18.45 ElginLadies Knockout v ***** Final
Tue 02 Mar18.45 ElginMixed Knockout v ***** Final
Wed 03 Mar18.301ElginEast Division 35 v 1Charlie Watt jnr vs Ann Munro
Wed 03 Mar18.301ElginEast Division 47 v 5Jamie Rankin vs Owen Watson
Wed 03 Mar18.451ElginEast Division 44 v 3Sandra MacIver vs Linda Hardie
Wed 03 Mar18.451ElginEast Division 46 v 2Fraser Rankin vs Lynn Roberts
Wed 10 Mar18.308ElginEast Division 11 v 2Kenny Oswald vs Alan Campbell
Wed 10 Mar18.308ElginEast Division 13 v 4Mike Macdonald vs Angus Gunn
Wed 10 Mar18.408InvernessWest Division 11 v 4Callum Greenwood vs Mark Fraser
Wed 10 Mar18.408InvernessWest Division 22 v 4Mike McInnes vs Michael Green
Wed 10 Mar18.408InvernessWest Division 23 v 6Jamie Cattell vs Seamus McArdle
Wed 10 Mar18.408InvernessWest Division 32 v 4Ian Thomson vs Angus Forbes
Wed 10 Mar18.458ElginEast Division 15 v 6Andy Cameron vs Willie Cameron
Wed 10 Mar18.458ElginEast Division 21 v 2Eddie Milne vs Alan Durno
Wed 10 Mar20.458InvernessWest Division 12 v 3Ali Fraser vs Larry Kerr
Wed 10 Mar20.458InvernessWest Division 33 v 1Ricky Marwick vs Fiona Steel
Wed 17 Mar18.3015ElginEast Division 23 v 4Abby Duncan vs Bill Jaffrey
Wed 17 Mar18.3015ElginEast Division 25 v 6Jim Farquhar vs Dave Mcpherson
Wed 17 Mar18.4015InvernessWest Division 15 v 1Bob Pottie vs Callum Greenwood
Wed 17 Mar18.4515ElginEast Division 31 v 2Ann Munro vs Helen Downey
Wed 17 Mar18.4515ElginEast Division 33 v 4Andrew Allardyce vs Bob Stewart
Wed 17 Mar18:5015InvernessWest Division 14 v 3Mark Fraser vs Larry Kerr
Wed 17 Mar20.4515InvernessWest Division 26 v 1Seamus McArdle vs Ali Asher
Wed 17 Mar20.4515InvernessWest Division 22 v 3Mike McInnes vs Jamie Cattell
Tue 23 Mar18.4521ElginOpen Knockout v ***** Final
Wed 24 Mar18.3022ElginEast Division 35 v 6Charlie Watt jnr vs Gordie Kennedy
Wed 24 Mar18.3022ElginEast Division 44 v 6Sandra MacIver vs Fraser Rankin
Wed 24 Mar18.4522ElginEast Division 43 v 7Linda Hardie vs Jamie Rankin
Wed 24 Mar18.4522ElginEast Division 42 v 5Lynn Roberts vs Owen Watson